Michal Štantejský, narodil jsem se ve Vrchlabí, žiju s rodinou ve Špindlerově Mlýně, od roku 2005 se věnuji závodnímu skialpinismu, poslední roky v letní sezoně běhu. Rád se projedu také na kole. Pracuji jako hrázný na přehradě Labská. Podařilo se mi 3x zvítězit v Českém poháru ve skialpinismu, 6x jsem se stal mistrem ČR ve skialpinismu, reprezentoval jsem na závodech MS a ME. Z letních úspěchů bych zmínil celkové vítězství v závodě Horská výzva spolu se Zdendou Křížem. Určitě jsou pro mně důležité i ty menší, s dobrým pocitem dokončené závody.

Dotazník na ambasadora

Jméno: Michal Štantejský

Co dělám: běh, nejlépe v horách, pomalejší a delší, v zimě pak závodní skialpinismus

Jak prožívám Vánoce : Snažím se prožívat co nejvíce v klidu, s rodinou. Oprostit se od všudypřítomného shonu, spěchu a zmatku. Prostě trochu zpomalit a vychutnat si je.

Nejbližší plánovaná aktivita: Předevčírem jsem se vrátil z Rakouska, kde jsem toho dost nachodil na skialpech, včera jsem se z lehka proběhl z práce a do práce, takže jakmile dopíšu tyto řádky, půjdu si akorát trochu zacvičit. Pár kliků a shybů….  žádná věda…

Mou vášní je: pohyb, nejlépe v přírodě, v horách, s pocitem nenucenosti a volnosti

Můj oblíbený kousek od značky RaidLight je (proč?): Každopádně bunda Top Ultralight. Hlavně v posledních asi 3 měsících. Nikdy jsem tento typ bund na běh nepoužíval, všechny byly dost neprodyšné a byl jsem hned pod bundou „zapařenej“. Tato bunda ale opravdu dýchá, skvěle mi sedí její střih, je lehoučká a přitom dokáže ochránit před chladným a vlhkým vzduchem.  

Mé přednosti: jestli nějaké jsou, ať posoudí jiní.

Mé slabé stránky: nejradši bych měl všechno hned, nechávám spoustu rozdělané práce a počáteční nadšení brzy uvadá. Ale snažím se na tom pracovat…

Životní cíl: být spokojený se svým životem a nelitovat věcí, které jsem udělal… a taky neudělal…

Můj nesplněný sen: každopádně stát se kosmonautem… to už asi nestihnu…

Mé životní motto: bolest je dočasná, vzdát se, je navždy.

Zkušená rada na závěr: nevzdávejte to!!!